K O M U N I K A T Y    D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 4 Zwykła 29 styczeń 2023 r.

1. Dziękuję rodzinie, która posprzątała naszą  świątynię i kaplicę na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
2. W czwartek, 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na mszach św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Ta świeca ma nam przypominać, że Chrystus Światłość świata oświeca drogi naszego życia. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Na mszy św. o godz. 16.30 pobłogosławimy świece dzieci komunijnych.
3. Jest to również Światowy dzień życia konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania, a w niedzielę za tydzień będzie zbiórka ofiar do puszek na wsparcie
dla czterech klasztorów klauzurowych na terenie naszej diecezji .
4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie. Spowiedź w piątek o godz. 17.00. Chorych z sakramentami odwiedzę za tydzień w piątek 11 lutego od godz. 10.00 w światowy dzień chorego.
5. Msza św. w int. wspólnoty Żywego Różańca w piątek o godz. 16.30.
6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po rannej mszy św.
7. Parafian, którzy kończą dyżur liturgiczny i porządkowy prosiłbym o wywiezienie śmieci z kompostownika i rozebranie dekoracji świątecznej. Dziękuję za życzliwość. Mszę dziękczynną w waszej intencji  odprawię w poniedziałek 7 lutego o godz. 17.30.
8. W czwartek wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła. Na zakończenie mszy św. błogosławieństwo świecami.

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II
ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH

KLIKNIJ I ZOBACZ CAŁY DOKUMENT>>

Wszystkim Parafianom i Gościom,
życzęradosnej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże